Grupa nokomplektēta, pieejamas vietas uz Fēru salām nākamajā pavasarī

Turpinām piedzīvojumus Fēru salās. Esam rezervējuši vietas uz šo unikālo galamērķi Maija brīvdienās, kas gan šogad ir pašās aprīļa beigās. Četras pilnas dienas Fēru salās iztērējot tikai vienu dienu no rūpīgi krātā atvaļinājuma. Lidosim ar TIEŠO reisu no Rīgas un jau pēc nepilnām 3h būsim Fēru salu zaļajos pakalnos. Ceļojuma plānā turpināsim iepazīt skaistākās takas, miniatūristiskos ciematiņus, kalnu aitas, ūdenskritumus, mainīgos laikapstākļus un sireālo ziemeļu salu dabu.  

Datumi27.-30.aprīlis 2018 (4 dienas, no kurām tikai 1 darba diena) 

Brauciena izmaksas: 760 EUR 
  Tiešais lidojums (bagāža, dzērieni), transports, nakšņošana, brokastis/vakariņas un pārbaudīta un noslīpēta piedzīvojumu programma.

Čarterlidojums no Rīgas  (laiki vietējie) :
27.04.2018: Rīga 12:20 13:05 Farēras (2h45m)
30.04.2018: Farēras 16:10 20:40 Rīga (2h30m)

Brauciena dalības maksa iekļauj:

  1. Tiešais čarterlidojums no Rīgas. Pēc 3h esi jau Fēru salu virsotnē.
  2. Dzīvošana mājiņā
  3. Brokastis un vakariņas (kopā gatavosim)
  4. Komfortabls busiņš
  5. Piedzīvojumu un pārgājienu programma
  6. Brauciena sagatavošanu, koordinēšanu un vadīšanu

PIETEIKŠANĀS:
 Spied Pieteikties un atsūti mums savus datus.

Transports
Mūsu rīcībā būs 2 ērti busiņi, katrā 9 vietas, ar kuriem nokļūsim skaistākajās Fēru salu trekinga takās.

Dzīvošana
Dzīvosim mājiņā/būdiņā (hut) ar labāko skatu pasaulē - vienā pusē zaļo kalnu atspulgs ezerā, otrā stāvs kalns ar ūdenskritumu un aitām. Mājiņā būs pieejamas 6 vietas trīsstāvīgajās gultās un matrači loftā (otrā stāvā atklātā telpā). Ērtības nebūs pārāk lielas, bet būsim siltumā un zem jumta, kas Fēru salās nav mazsvarīgi. Kopīgas brokastis un vakariņas, bet visiem būs jāiesaistās to gatavošanā un arī trauku mazgāšanā. Tas ir iekļauts brauciena izmaksās. Lielāku uzsvaru liksim uz dabas baudīšanu un izmantosim šo mājiņu kā bāzi, no kuras iepazīt šīs neaizmirstamās Ziemeļu salas. 

Ēšana
Brokastis un vakariņas ir iekļautas izmaksās. Kopā gatavosim, klāsim galdu un pēc tam arī mazgāsim traukus. Šis ir gana sociāls pasākums, jo parasti uzsākušās sarunas turpinās vakara gaitā pie vīna vai kokteiļas glāzes. 
Pašiem būtu jāparūpējās par pusdienām, ko visērtāk jau izplānot un paņemt no mājām (5 ēdienreizēm) - maizītes, snaki, rieksti, rozīnes. Uz vietas veikali pieejami. 

Laika apstākļi
Fēru salās tie ir vēl mainīgāki kā kalnos. Nereti kombinācija saule-lietus-saule-mākoņi-saule var atkārtoties vairākas reizes dienā. Līdz ar to jābūt gataviem uz dažādiem laika apstākļiem. Prognozēm tik tālu ticēt nevar, bet sola ap 10-15°C un mainīgo Fēru salu sauli Laika prognoze Fēru salās.

Apģērbs
Kā mēs zinām, nav nepiemēroti laika apstākļi. Šajā piedzīvojumā šis ir īpaši svarīgi, lai varētu izbaudīt šo salu burvību. Jo augstāks waterproof reitings, jo labāk.
 Ūdens necaurlaidīgi apavi.
 Mitrumizturīga jaka.
 Cimdi un cepure.
 Siltā apakšveļa un/vai vairāku slāņu apģērbs, lai var pielāgoties laikapstākļiem. 
 Mazā mugursoma īsajiem pārgājieniem.


Programma
Pirmā diena - 27.aprīlis 
No lidostas pa taisno dosimies apskatīt Bo (Bøur) ciematu, kurā dzīvo vien 75 iedzīvotāji pasakainās mājiņās ar dzīvo jumtu. Tālāk dosimies uz Gásadalur, neliels pārgājiens uz virsotni ap 700m augstumā, no kuras paveras pasakains skats uz Gásadalur un Tindhólmur ciematiem. Šeit arī atrodas pats skaistākais Fēru salu ūdenskritumu Múlafossur, kas redzams visās Fēru salu galerijās.
Programmas otrajā daļā pārgājiens gar Sørvágsvatn ezeru, kas atrodas okeāna krastā uz kraujas. 
   Vakarā iekārtojamies mūsu mājiņā pie ezera, nopeldamies un gatatovjam kopīgas vakariņas.
 - Pirmās dienas pusdienas ņemam līdz no mājām.

Otrā diena - 28.aprīlis 
Kopīgas brokastis. Sāksim kāpienu uz Fēru salas augstāko punktu Slættaratindur, no kura paveras lielisks skats uz visu arhipelāgu, jācer uz daudz maz labu laiku. Jau pēc pirmajām 30 minūtēm pavērsies galvu reibinoši skati uz Haldorsvik. Kopējā distance ap 6km, ko pievarēsim aptuveni 3h. Ceļā satiksim arī aitas, kas neatsaka selfijiem. 
Dienas otrajā pusē iziesim vēl vienu aizraujošu kalnu taku gar fjordiem virs klintīm. Plānā aptuveni 7km (2.5h) no Oyndarfjordur uz Elduvik ciematiem. Šī būs taka būs bez lieliem kāpumiem, bet pāris vietās jābūt īpaši uzmanīgiem it sevišķi slapjā laikā.

Trešā diena - 29.aprīlis 
Rītu sāksim ar Streymoy salas ziemeļiem. Pirms lielā pārgājiena apciemosi neaprakstāmi skaisto Saksun ciematu.
Pārgājienu sāksim no Hvalvik un dosimies uz Vestmannu  Kopējais garums apmēram 13km. Vidējas grūtības pārgājiens, bet ar tādiem sireāliem skatiem. Sākumā straujš kāpums gar ūdenskritumu. Pārsvarā labi staigājamas pļavu taciņas, kas mīsies ar akmeņiem un klintīm.

Ceturtā diena - 27.aprīlis 
Rītu sāksim ar pārbraucienu uz Fēru salu galvaspilsētu Tórshavn. Izstaigāsim arī Touršhavnas mini vecpilsētu Reyni. Pēcpusdienā viegls 14km hikings uz vēl mazāku ciemu un veco katedrāli Kirkjabomurin.


Vairāk info: [email protected] vai 29727745

Zemāk saliku plānu arī ērtā kartē:

Ja Tev ir kādi papildus jautājumi par šo piedzīvojuma braucienu? 
spied PIETEIKTIES apakšā!

Baibas piedzīvojumu video no 2017.gada Lieldienu brauciena:

 
Twitter ieraksti Twitter ieraksti