Grupa nokomplektēta, pieejamas vietas uz Fēru salām aprīlī un jūnijā.

Mūsu komanda uz abiem 2017.gada pārgājieniem nokomplektējās ātri un vairākiem nācās atteikt šo unikālo dabas piedzīvojumu Fēru salās, tāpēc jau laicīgi ieplānojam atgriešanos Fēru salās arī nākamajā pavasarī. Rezervē savu vietu jau laicīgi! 

Datumi: 24.-28.maijs 2018 (5 dienas) 

Brauciena izmaksas: 690 EUR 
  Lidojums, transports, nakšņošana un piedzīvojumu programma.
  Iekļautas arī brokastis un vakariņas, kuras gan paši kopā gatavosim.
Lidojums no Rīgas caur Kopenhāgenu (laiki vietējie) :
  24.05.2018: Rīga 06:40 11:30 Farēras
  28.05.2018: Farēras 12:10 23:05 Rīga

Grupa

Kopā būsim 18 piedzīvojumu meklētāji. Lai gan kādam var šķist, ka tā ir liela grupa, tomēr pierādījies, ka šis ir ideāls izmērs, lai grupa būtu draudzīga un kompakta, būtu ballīte un būtu iespēja iepazīties ar atvērtiem un līdzīgi domājošiem cilvēkiem. 

Transports
Mūsu rīcībā būs 2 ērti busiņi, katrā 9 vietas, ar kuriem nokļūsim skaistākajās Fēru salu trekinga takās.

Dzīvošana
Dzīvosim mājiņā/būdiņā (hut) ar labāko skatu pasaulē - vienā pusē zaļo kalnu atspulgs ezerā, otrā stāvs kalns ar ūdenskritumu un aitām. Mājiņā būs pieejamas 6 vietas trīsstāvīgajās gultās un matrači loftā (otrā stāvā atklātā telpā). Ērtības nebūs pārāk lielas, bet būsim siltumā un zem jumta, kas Fēru salās nav mazsvarīgi. Kopīgas brokastis un vakariņas, bet visiem būs jāiesaistās to gatavošanā un arī trauku mazgāšanā. Tas ir iekļauts brauciena izmaksās. Lielāku uzsvaru liksim uz dabas baudīšanu un izmantosim šo mājiņu kā bāzi, no kuras iepazīt šīs neaizmirstamās Ziemeļu salas. 
Līdzi jāņem guļammaiss. 


Šīs būs mūsu mājas Fēru salās.

Ēšana
Brokastis un vakariņas ir iekļautas izmaksās. Kopā gatavosim, klāsim galdu un pēc tam arī mazgāsim traukus. Šis ir gana sociāls pasākums, jo parasti uzsākušās sarunas turpinās vakara gaitā pie vīna vai kokteiļas glāzes. 
Pašiem būtu jāparūpējās par pusdienām, ko visērtāk jau izplānot un paņemt no mājām (5 ēdienreizēm) - maizītes, snaki, rieksti, rozīnes. Uz vietas veikali pieejami. 

Tikšanās pirms brauciena
Tā tiks organizēta aprīļa sākumā.

Laika apstākļi
Fēru salās tie ir vēl mainīgāki kā kalnos. Nereti kombinācija saule-lietus-saule-mākoņi-saule var atkārtoties vairākas reizes dienā. Līdz ar to jābūt gataviem uz dažādiem laika apstākļiem. Prognozēm tik tālu ticēt nevar, bet sola ap 10-15°C un mainīgo Fēru salu sauli Laika prognoze Fēru salās.

Apģērbs
Kā mēs zinām, nav nepiemēroti laika apstākļi. Šajā piedzīvojumā šis ir īpaši svarīgi, lai varētu izbaudīt šo salu burvību. Jo augstāks waterproof reitings, jo labāk.
 Ūdens necaurlaidīgi apavi.
 Mitrumizturīga jaka.
 Cimdi un cepure.
 Siltā apakšveļa un/vai vairāku slāņu apģērbs, lai var pielāgoties laikapstākļiem. 
 Mazā mugursoma īsajiem pārgājieniem.

Papildus izmaksas
Pēc būtības nekādas īpašās izmaksas Fēru salās neveidojās. Brokastis un vakariņas gatavosim kopā, kas jau ir iekļautas brauciena izmaksās. No mājām paņemsim pusdienu maizītes vai našķus. Ūdens no krāna ir ļoti tīrs un garšīgs. 
Papildus tik vien kā kādiem suvenīriem vai aukstam aliņam pēc kārtīga pārgājiena.

Programma
Pirmā diena - 24.maijs 
No lidostas pa taisno dosimies apskatīt Bo (Bøur) ciematu, kurā dzīvo vien 75 iedzīvotāji pasakainās mājiņās ar dzīvo jumtu. Tālāk dosimies uz Gásadalur, neliels pārgājiens uz virsotni ap 700m augstumā, no kuras paveras pasakains skats uz Gásadalur un Tindhólmur ciematiem. Šeit arī atrodas pats skaistākais Fēru salu ūdenskritumu Múlafossur, kas redzams visās Fēru salu galerijās.
Programmas otrajā daļā pārgājiens gar Sørvágsvatn ezeru, kas atrodas okeāna krastā uz kraujas. 
   Vakarā iekārtojamies mūsu mājiņā pie ezera, nopeldamies un gatatovjam kopīgas vakariņas.
 - Pirmās dienas pusdienas ņemam līdz no mājām.

Otrā diena - 25.maijs
Kopīgas brokastis. Sāksim ar 6km (3 augšā un 3 lejā) kāpienu uz Fēru salas augstāko punktu Slættaratindur, no kura paveras lielisks skats uz visu arhipelāgu, jācer uz daudz maz labu laiku. Jau pēc pirmajām 30 minūtēm pavērsies galvu reibinoši skati uz Haldorsvik. Ceļā satiksim arī aitas, kas neatsaka selfijiem. 
Dienas otrajā pusē iziesim vēl vienu skaistu distancīti gar piekrastes kraujām. Ap 6km no Oyndarfjordur uz Elduvik ciematiem. Bez lielām augstumu maiņām, augstākais punkts 145m.

Trešā diena - 26.maijs
Rītu sāksim ar pārbraucienu uz Fēru salu galvaspilsētu Tórshavn. Izstaigāsim arī Touršhavnas mini vecpilsētu Reyni. Pēcpusdienā viegls 14km hikings uz vēl mazāku ciemu un veco katedrāli Kirkjabomurin.

Ceturtā diena - 27.maijs
Sapakojamies un dosimies uz mūsu salas (Streymoy) ziemeļiem - slavenajām Vestmannas putnu klintīm. Pirms pārgājiena apciemosi neaprakstāmi skaisto Saksun, kuras foto rotā visu šo piedzīvojumu lapas augšā. 
Pārgājienu sāksim no Hvalvik un dosimies uz Vestmannu. Kopējais garums apmēram 13km. Vidējas grūtības pārgājiens, bet ar tādiem sireāliem skatiem. Maksimālais augstums 385m. Pārsvarā labi staigājama taciņas, kas mīsies ar akmeņiem un klintīm.

Piektā diena - 28.maijs
No rīta sapakojam mantas un dodamies nelielā apskates ekskursijā.
Lidostā būsim 10:30
Lidojums Fēru salas - Kopenhāgena 12:10
Kopenhāgenā mums ir 4h, kas lieliski noderēs īsai Dānijas galvaspilsētas apskatei, jo no lidostas ir ērts un ātrs metro līdz centram. 
Augusta braucienā lidmašīna no Fērām kavējās, līdz ar to sanāca tikai 1.5h Kopenhāgenā, bet tiem, kas aizbrauca patika.


Vairāk info: [email protected] vai 29727745
TOP 10 vietas Fēru salās!

Zemāk saliku plānu arī ērtā kartē:

Ja Tev ir kādi papildus jautājumi par šo piedzīvojuma braucienu? 
spied PIETEIKTIES apakšā!

Baibas lieliskais piedzīvojumu video no Lieldienu brauciena:

Maija ceļojuma titulbilde no Fēru salu augstākās virsotnes Slættaratindur:
Ceļojums uz Fēru salām 2018
 
Twitter ieraksti Twitter ieraksti