Grupa pilna! Fēru salas pārgājieni 2019.gada maija brīvdienās

Fēru salās pašā zaļākajā laikā!

Lieldienās bija fantastiska iespēja iepazīt Fēru salas un jau uzkpāpjot pirmajā kalnā teicu, ka jābrauc šogad te ir vēlreiz. Sireālie dabas skati pavasara saulītē bija elpu aizraujoši un kādus nebiju redzējis pat Islandē.  Tā vien gribās uzzināt, kā dabā izskatās zaļuma kulminācijā.
National Geographic Fēru salas ir atzinis par TOP5 galamērķi dabas mīļiem, bet tūristus tur sastapsiet ļoti reti un visa dabas krāšņums būs tikai Jums. Par šo unikālo dabas šedevru nevar pat īsti izstāstīt  - tas ir jāredz! 
Pirms došanās, vismaz nelielā fotostāstā - http://ej.uz/feru_salu_bildes

Būsim vienu dienu ilgāk kā Lieldienās. 

Datumi
: 24.-28.augusts 2017 (5 dienas) 

Kopējās brauciena izmaksas ar lidojomu (23kg bagāža), transportu, dzīvošanu pasakainā vietā, skaistākajiem pārgājieniem un grupas vadītāju Andi - 670 EUR.

Lidojums no Rīgas caur Kopenhāgenu (laiki vietējie) :
  24.08.2017: Rīga 06:40 11:30 Farēras
  28.08.2017: Farēras 12:10 23:05 Rīga
Grupa
Kopā būsim 18 piedzīvojumu meklētāji.

Transports
Mūsu rīcībā būs 2 ērti busiņi, katrā 9 vietas, ar kuriem nokļūsim skaistākajās Fēru salu trekinga takās.

Dzīvošana
Dzīvosim vietējā mājiņā pie ezera un kalniem, kas vairāk pat ir kā būdiņa. Mājiņā būs pieejamas 6 vietas trīsstāvīgajās gultās un matrači loftā (otrā stāvā atklātā telpā). Ērtības nebūs pārāk lielas, bet būsim siltumā un zem jumta, kas Fēru salās nav mazsvarīgi. Mums būs pieejama arī virtuvīte, kas Fēru salās ir vēl svarīgāk, jo pārtikas cenas šajā neskartajā pasaules malā ir ļoti augstas. Lielāku uzsvaru liksim uz dabas baudīšanu un izmantosim šo mājiņu kā bāzi, no kuras iepazīt šīs neaizmirstamās Ziemeļu salas. Bildes no mājiņas - https://failiem.lv/u/877444gd
Līdzi jāņem guļammaiss. 


Šīs būs mūsu mājas Fēru salās.

Ēšana
Pārtikas izmaksas nav iekļautas cenā, būs kopīgā paika, kas izmaksās apmēram 15 eur. 
Par ēšanu izrunāsim kopīgā tikšanās reizē.

Tikšanās pirms brauciena
Tā tiks organizēta jūlija sākumā. Visiem nosūtīšu anketu par izdevīgāko laiku.

Laika apstākļi
Fēru salās tie ir vēl mainīgāki kā kalnos. Nereti kombinācija saule-lietus-saule-mākoņi-saule var atkārtoties vairākas reizes dienā. Līdz ar to jābūt gataviem uz dažādiem laika apstākļiem. Prognozēm tik tālu ticēt nevar, bet sola ap 12-15°C un mainīgo Fēru salu sauli Laika prognoze Fēru salās.

Apģērbs
Kā mēs zinām, nav nepiemēroti laika apstākļi. Šajā piedzīvojumā šis ir īpaši svarīgi, lai varētu izbaudīt šo salu burvību. Jo augstāks waterproof reitings, jo labāk.
 Ūdens necaurlaidīgi apavi.
 Mitrumizturīga jaka.
 Cimdi un cepure.
 Siltā apakšveļa vai vairāku slāņu apģērbs, lai var pielāgoties laikapstākļiem. 
 Mazā mugursoma īsajiem pārgājieniem.

Programma
Pirmā diena - 24.augusts 
No lidostas pa taisno dosimies apskatīt Bo (Bøur) ciematu, kurā dzīvo vien 75 iedzīvotāji pasakainās mājiņās ar dzīvo jumtu. Tālāk dosimies uz Gásadalur, neliels pārgājiens uz virsotni ap 700m augstumā, no kuras paveras pasakains skats uz Gásadalur un Tindhólmur ciematiem. Šeit arī atrodas pats skaistākais Fēru salu ūdenskritumu Múlafossur, kas redzams visās Fēru salu galerijās.
Programmas otrajā daļā pārgājiens gar Sørvágsvatn ezeru, kas atrodas okeāna krastā uz kraujas. 
   Vakarā iekārtojamies mūsu mājiņā pie ezera, nopeldamies un gatatovjam kopīgas vakariņas.
 - Pirmās dienas pusdienas ņemam līdz no mājām.

Otrā diena - 25.augusts
Kopīgas brokastis. Sāksim ar 6km (3 augšā un 3 lejā) kāpienu uz Fēru salas augstāko punktu Slættaratindur, no kura paveras lielisks skats uz visu arhipelāgu, jācer uz daudz maz labu laiku. Jau pēc pirmajām 30 minūtēm pavērsies galvu reibinoši skati uz Haldorsvik. Ceļā satiksim arī aitas, kas neatsaka selfijiem. 
Dienas otrajā pusē iziesim vēl vienu skaistu distancīti gar piekrastes kraujām. Ap 6km no Oyndarfjordur uz Elduvik ciematiem. Bez lielām augstumu maiņām, augstākais punkts 145m.

Trešā diena - 26.augusts
Rītu sāksim ar pārbraucienu uz Fēru salu galvaspilsētu Tórshavn. Izstaigāsim arī Touršhavnas mini vecpilsētu Reyni. Pēcpusdienā viegls 14km hikings uz vēl mazāku ciemu un veco katedrāli Kirkjabomurin.

Ceturtā diena - 27.augusts
Sapakojamies un dosimies uz mūsu salas (Streymoy) ziemeļiem - slavenajām Vestmannas putnu klintīm. Pirms pārgājiena apciemosi neaprakstāmi skaisto Saksun, kuras foto rotā visu šo piedzīvojumu lapas augšā.
Pārgājienu sāksim no Hvalvik un dosimies uz Vestmannu. Kopējais garums apmēram 13km. Vidējas grūtības pārgājiens, bet ar tādiem sireāliem skatiem. Maksimālais augstums 385m. Pārsvarā labi staigājama taciņas, kas mīsies ar akmeņiem un klintīm.

Piektā diena - 28.augusts
Pieceļamies nedaudz agrāk. Īsais pārgājiens pa kalnu taku, kas sākas pie mūsu paša ezera un mājiņas. Pirms tam gan visi jau sapakojamies, tā lai atliek tikai ieskriet dušā un uz lidostu prom. 11:00 jau esam lidostā un laižam mājās.


Vairāk info: [email protected] vai 29727745

Zemāk saliku plānu arī ērtā kartē:

Ja Tev ir kādi papildus jautājumi par šo piedzīvojuma braucienu?
spied PIETEIKTIES apakšā!

Baibas lieliskais piedzīvojumu video no Lieldienu brauciena:
 
Twitter ieraksti Twitter ieraksti