Šīs vasaras piedzīvojumu klāstu vēlamies papildināt ar iespaidīgu pārgājienu tūri pa Kamčatkas pussalu. Aktīvi vulkāni, pirmatnēja un mežonīgas daba, lašu un brūno lāču paradīze, geizeri, straujupju raftings - tas viss burtiski pasaules malā kopā ar AdventureLab piedzīvojumu meklētāju komandu jau šajā vasarā.

Informācija tiks papildināta tuvākajā laikā.
Provizoriskie datumi:
4. - 19.julijs 2016 (datumi var mainīties atkarībā no aviobiļešu pieejamības)

Uz vulkānu un lāču zemi pasaules malā – Kamčatku!

 Piedzīvojuma programma:

1.diena Lidojums Maskava – Petropavlovska

2.diena Petropavlovska – vulkāns Gorelij

Ierodamies Kamčatkas “galvaspilsētā” Petropavlovskā. Pēc dažu formalitāšu nokārtošanas braucam uz vulkānu Gorelij, pa ceļam apskatot Viļučinskij ūdenskritumu (40 m), kas redzams tikai vasarā, kūstot vulkāna Viļučinskij ledājiem, kā arī milzīgu alu ar “ledus grīdu”. Nakšņojam teltīs vulkāna pakājē.

3.diena Vulkāns Gorelij – vulkāns Mutnovskij

Dodamies ~8 stundu pārgājienā/kāpienā aktīvajā vulkānā Gorelij (1829 m). No krātera malas apskatām krātera zilo ezeru. Apkārt paveras Kamčatkai raksturīgā ainava – veci lavas lauki un skopajā augsnē ieaugušie, skarbo klimatu izturēt spējīgie krāsainie ziediņi. Pēc nokāpšanas lejā braucam uz netālu esošo vulkānu Mutnovskij, apskatām ūdenskritumu, kas iztek no vulkāna ledāja un krīt dziļā kanjonā. Nakšņojam teltīs vulkāna pakājē.

4.diena Vulkāns Mutnovskij – Petropavlovska

Dodamies 8-10 stundu pārgājienā/kāpienā aktīvajā vulkānā Mutnovskij (2323 m). Vulkāna krāterī ir vērojama liela ģeotermāla aktivitāte - fumarolas (virs 200 °C sakarsēta tvaika un vulkānisko gāzu strūklas), burbuļojošas dubļu vannas, no vulkāna izmešiem iekrāsojušās krātera nogāzes un sēra torņi. Pēc nokāpšanas lejā braucam uz Petropavlovsku, kurā paliekam pa nakti hostelī.

5.diena Petropavlovska - Kļučevskij nacionālais parks

Agri no rīta uzsākam ~14 stundu ilgu braucienu uz Kļučevskij nacionālo parku. “Izbaudīsim” vietējo asfaltu 150 km garumā, 350 km grants ceļu, kā arī 70 km bezceļu, pa kuru mūs savā piekabē vedīs visurgājējs. Kļučevskij nacionālais parks tiek dēvēts arī par “Uguns un ledus zemi”, un ir iekļauts UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā. Salīdzinoši mazā teritorijā ir izvietojušies 13 vulkāni, tai skaitā Eirāzijas augstākais aktīvais vulkāns Kļučevskaja sopka (4820 m), kā arī 47 ledāji. Pa ceļam uz nacionālo parku apstāsimies pie Malkinskije karstajiem avotiem – unikāla iespēja pavannoties cilvēka neskartos, dažādas temperatūras avotos, dažos no kuriem temperatūru var regulēt, pārcilājot akmeņus un ielaižot “vannā” auksto kalnu upes ūdeni. Ceļa galā apskatīsim “Mirušo mežu”. Vulkāna Tolbačik 1975-76 izvirduma rezultātā mežs tika pārklāts ar pelnu un izdedžu slāni, un šobrīd tajā slejas tikai koku rēgi. Nakšņosim teltīs vulkāna Tolbačik pakājē.

6.-10.diena Pārgājiens apkārt vulkānam Tolbačik

Pirmajā dienā dodamies ~10-12 stundu pārgājienā/kāpienā aktīvajā vulkānā Ploskij Tolbačik un apskatām tā krāteri. 

Pārgājienā apkārt vulkānam šķērsojam Tolbačik 2012-13 lavas straumes, tundru, Tolud un Tolbačinskij kalnu pārejas, apskatām Jupitera krāteri un pie tā esošo ūdenskritumu, šķērsojam upes, apskatām klintis, kanjonus un ēdelveisu lauku. Pārgājiena laikā baudām unikālus skatus uz vulkānu konusiem un ledājiem. Savas savdabības dēļ šī apkārtne dažviet tiek salīdzināta ar Marsu un dēvēta par “vulkānisko tuksnesi”. Iespējams, redzēsim Kamčatkas iemītniekus – brūno lāci, alni, susliku, zaķi, lapsu un murkšķi. Pārgājiena laikā nakšņojam teltīs.

11.diena Garā pārgājiena finišs – ciemats Esso

Atnākam līdz kalna Kapito pakājei un ar visurgājēju braucam uz Esso ciematu. Nakšņojam hostelī un atslābinām sagurušos muskuļus baseinā ar karstu termālo ūdeni.

12.diena Raftings

No Esso dodamies dienas piedzīvojumā – 30 km 3-4 kategorijas raftingā pa strauju upi Bistraja. Brauciens lejup būs ātrs, un adrenalīns ir garantēts. Būs iespēja izmēģināt veiksmi arī makšķerēšanā. Vakarā atgriežamies hostelī Esso.

13.diena Esso – Petropavlovska – Halaktirskij pludmale

No Esso ar autobusu braucam uz Petropavlovsku un tālāk uz Halaktirskij melno smilšu pludmali Klusā okeāna krastā. Smiltis ir vulkāniskas izcelsmes, pludmale neskarta, un skati ir elpu aizraujoši. Nakšņojam teltīs pludmalē.

14.diena Halaktirskij pludmale - Petropavlovska

Sākam rītu ar skaistu saullēktu un stindzinošu peldi Klusajā okeānā. Braucam uz Petropavlovsku un dodamies uz tirgu pēc tik ļoti pelnītajiem sarkanā laša ikriem, kurus ēdam karotēm. Nakšņojam hostelī.

15.diena Petropavlovska

Izbraucam ar kuteri pa līci, apskatot Petropavlovskas vizītkarti – klintis “3 brāļi”, ēdam brauciena laikā izmakšķerētu zivju zupu, un, ja nirējam sokas, arī krabi un jūras ezi. Pēcpusdienā apskatām pilsētu. Nakšņojam hostelī.

16.diena Lidojums Petropavlovska – Maskava

 P.s. Lūdzu ņemiet vērā, ka programma var tikt mainīta atkarībā no laikapstākļiem, vulkāniskās aktivitātes un citiem iepriekš neparedzamiem apstākļiem, jo Kamčatkā valda citi likumi! Kā arī var tikt mainīts dienu skaits programmā, ņemot vērā pieejamās aviobiļetes un to cenu svārstīgumu.

Grupas vadītāja - Evija Vintere:

"Kamčatkā esmu bijusi 2012.gadā, un, tāpat kā daudzi citi, neskatoties uz skarbajiem laikapstākļiem un fiziski nebūt ne vieglajiem pārgājieniem, nevarēju neiemīlēt Kamčatkas neskarto dabu un majestātiskos vulkānus. Man atpūta ir ceļošana, bet ceļošana ir piedzīvojums. Ir sanācis būt dažādos zemes nostūros ar mugursomu plecos – kāpt kalnos, brist pa upēm un purviem, redzēt iespaidīgus ūdenskritumus, neskartas pludmales un apskatīt milzīgas alas. Secinājums no personīgās pieredzes – jo tālāks un grūtāks ir ceļš uz mērķi, jo iespaidīgāka ir “balva”. Bet tas viss nebūtu nekas, ja nebūtu ar ko šajos iespaidos dalīties, tādēļ mani ceļojumi nav iedomājami bez lieliskiem ceļabiedriem! Kamčatkā nebūs viegli, bet jūs noteikti gribēsiet tur atgriezties atkal un atkal!"

 

Tagad drošvien visvairāk interesējošā lieta - cik tas viss maksās?

Piedzīvojuma programma - 650 EUR 

Programmas cenā iekļauts:

  • Krievijas vīza
  • Piedzīvojuma programmas izstrāde un realizēšana
  • 5 naktis hostelī
  • Raftings Bistraja upē
  • Izbrauciens ar kuteri
  • Bezceļu transports - visurgājējs (veido liekāko izmaksu daļu)
  • Lāču atbaidīšanas līdzekļi

Aviobiļetes: Maskava - Petropavlovska - Maskava -> arī šeit cenas ir ļoti svārstīgas. Iepriekš vēl bija iespējams rezervēt 117 EUR vienā virzienā. Šobrīd turpceļā vēl šāda cena ir pieejama, bet atpakaļceļs jau uzlecis uz 380 EUR. Tās cenas ir mainīgas un var atgriezties arī iepriekšējā līmenī. Precīzu cenu varēsim pateikt konkrētajā rezervācijas dienā, bet vēl ceram noķert lētās biļetes. Kopējās izmaksas 240 EUR - 500 EUR.

Līdz ar to vēlams visiem interesentiem pēc iespējas ātrāk sazināties ar mums [email protected] vai 28622949 (Evija) un pastāstīt par savu interesi pievienoties. Tad mēs turpināsim regulāri pārbaudīt cenas un dosim ziņu par īsto laiku rezervēt šīs aviobiļetes.

Nokļūšana līdz Maskavai - to risināsim pēc Kamčatkas aviobiļešu iegādes, bet varianti ir dažādi un arī izmaksas dažādas:

Aviobiļetes (bez bagāžas) 150-210 EUR
Vilciens Rīga-Maskava-Rīga: Guļvieta 75 EUR x 2 (+10 eur vilciens līdz lidostai)
Autobuss: Akcijas cena Ecolines 75 EUR abos virzienos (+10 eur vilciens līdz lidostai)
Braukšana ar savu transportu: Kopējās izmaksas degvielai, apdrošināšanai un stāvvietai ~50 EUR

Līdz ar to kopējās izmaksas, ja mums paveiksies, varētu būt zem četrciparu skaitļa.

 
Twitter ieraksti Twitter ieraksti