2017. gada vasarā AdventureLab komanda un draugi devās Kamčatkas iepazīšanās tūrē. 

Tuvākajās nedēļās tiksim galā ar organizatoriskiem jautājumiem un saliksim aktuālo programmu 2018.gada piedzīvojumam.

Ja interesē, tad spied PIETEIKTIES un atstāj savu kontaktinformāciju.
Vietu skaits būs ierobežots! Datumi, plāns un izmaksas būs zināmas šajā rudenī. Seko mūsu jaunumiem un tiekamies nākamajā vasarā lāču un lašu zemē Kamčatkā.

Mūsu plāns 2017.gada vasarai, kas orientējoši varētu būt arī 2018.

1.diena Lidojums Maskava – Petropavlovska

2.diena Petropavlovska – vulkāns Gorelij

Ierodamies Kamčatkas “galvaspilsētā” Petropavlovskā. Pēc dažu formalitāšu nokārtošanas braucam uz vulkānu Gorelij, pa ceļam apskatot Viļučinskij ūdenskritumu (40 m), kas redzams tikai vasarā, kūstot vulkāna Viļučinskij ledājiem, kā arī milzīgu alu ar “ledus grīdu”. Nakšņojam teltīs vulkāna pakājē.

3.diena Vulkāns Gorelij – vulkāns Mutnovskij

Dodamies ~8 stundu pārgājienā/kāpienā aktīvajā vulkānā Gorelij (1829 m). No krātera malas apskatām krātera zilo ezeru. Apkārt paveras Kamčatkai raksturīgā ainava – veci lavas lauki un skopajā augsnē ieaugušie, skarbo klimatu izturēt spējīgie krāsainie ziediņi. Pēc nokāpšanas lejā braucam uz netālu esošo vulkānu Mutnovskij, apskatām ūdenskritumu, kas iztek no vulkāna ledāja un krīt dziļā kanjonā. Nakšņojam teltīs vulkāna pakājē.

4.diena Vulkāns Mutnovskij – Petropavlovska

Dodamies 8-10 stundu pārgājienā/kāpienā aktīvajā vulkānā Mutnovskij (2323 m). Vulkāna krāterī ir vērojama liela ģeotermāla aktivitāte - fumarolas (virs 200 °C sakarsēta tvaika un vulkānisko gāzu strūklas), burbuļojošas dubļu vannas, no vulkāna izmešiem iekrāsojušās krātera nogāzes un sēra torņi. Pēc nokāpšanas lejā braucam uz Petropavlovsku, kurā paliekam pa nakti hostelī.

5.diena Petropavlovska - Kļučevskij nacionālais parks

Agri no rīta uzsākam ~14 stundu ilgu braucienu uz Kļučevskij nacionālo parku. “Izbaudīsim” vietējo asfaltu 150 km garumā, 350 km grants ceļu, kā arī 70 km bezceļu, pa kuru mūs savā piekabē vedīs visurgājējs. Kļučevskij nacionālais parks tiek dēvēts arī par “Uguns un ledus zemi”, un ir iekļauts UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā. Salīdzinoši mazā teritorijā ir izvietojušies 13 vulkāni, tai skaitā Eirāzijas augstākais aktīvais vulkāns Kļučevskaja sopka (4820 m), kā arī 47 ledāji. Pa ceļam uz nacionālo parku apstāsimies pie Malkinskije karstajiem avotiem – unikāla iespēja pavannoties cilvēka neskartos, dažādas temperatūras avotos, dažos no kuriem temperatūru var regulēt, pārcilājot akmeņus un ielaižot “vannā” auksto kalnu upes ūdeni. Ceļa galā apskatīsim “Mirušo mežu”. Vulkāna Tolbačik 1975-76 izvirduma rezultātā mežs tika pārklāts ar pelnu un izdedžu slāni, un šobrīd tajā slejas tikai koku rēgi. Nakšņosim teltīs vulkāna Tolbačik pakājē.

6.-10.diena Pārgājiens apkārt vulkānam Tolbačik

Pirmajā dienā dodamies ~10-12 stundu pārgājienā/kāpienā aktīvajā vulkānā Ploskij Tolbačik un apskatām tā krāteri. 

Pārgājienā apkārt vulkānam šķērsojam Tolbačik 2012-13 lavas straumes, tundru, Tolud un Tolbačinskij kalnu pārejas, apskatām Jupitera krāteri un pie tā esošo ūdenskritumu, šķērsojam upes, apskatām klintis, kanjonus un ēdelveisu lauku. Pārgājiena laikā baudām unikālus skatus uz vulkānu konusiem un ledājiem. Savas savdabības dēļ šī apkārtne dažviet tiek salīdzināta ar Marsu un dēvēta par “vulkānisko tuksnesi”. Iespējams, redzēsim Kamčatkas iemītniekus – brūno lāci, alni, susliku, zaķi, lapsu un murkšķi. Pārgājiena laikā nakšņojam teltīs.

11.diena Garā pārgājiena finišs – ciemats Esso

Atnākam līdz kalna Kapito pakājei un ar visurgājēju braucam uz Esso ciematu. Nakšņojam hostelī un atslābinām sagurušos muskuļus baseinā ar karstu termālo ūdeni.

12.diena Raftings

No Esso dodamies dienas piedzīvojumā – 30 km 3-4 kategorijas raftingā pa strauju upi Bistraja. Brauciens lejup būs ātrs, un adrenalīns ir garantēts. Būs iespēja izmēģināt veiksmi arī makšķerēšanā. Vakarā atgriežamies hostelī Esso.

13.diena Esso – Petropavlovska – Halaktirskij pludmale

No Esso ar autobusu braucam uz Petropavlovsku un tālāk uz Halaktirskij melno smilšu pludmali Klusā okeāna krastā. Smiltis ir vulkāniskas izcelsmes, pludmale neskarta, un skati ir elpu aizraujoši. Nakšņojam teltīs pludmalē.

14.diena Halaktirskij pludmale - Petropavlovska

Sākam rītu ar skaistu saullēktu un stindzinošu peldi Klusajā okeānā. Braucam uz Petropavlovsku un dodamies uz tirgu pēc tik ļoti pelnītajiem sarkanā laša ikriem, kurus ēdam karotēm. Nakšņojam hostelī.

15.diena Petropavlovska

Izbraucam ar kuteri pa līci, apskatot Petropavlovskas vizītkarti – klintis “3 brāļi”, ēdam brauciena laikā izmakšķerētu zivju zupu, un, ja nirējam sokas, arī krabi un jūras ezi. Pēcpusdienā apskatām pilsētu. Nakšņojam hostelī.

16.diena Lidojums Petropavlovska – Maskava


 
Twitter ieraksti Twitter ieraksti