Kirgizstānas un Kazahstānas piedzīvojums

9.-20.jūlijs 2020  (12 dienas) 
Ja vēlies pieteikties vai kādi jautājumi, uzspied pieteikties!

Atgriezīsimies Kirgizstānā arī 2020.gadā. Pasaulē ir tik daudz vietu, ko izbaudīt, bet Kirgizstāna ir vieta, kur gribas atgriezties vēl un vēl. Un tas ir jādara pēc iespējas ātrāk, pirms tehnoloģiskais progress un globalizācija nav pārvērtis šīs vietas līdzīgas citām. 

Fantastiskas kalnu ainavas ar sniegotām virsotnēm, ledāji, kas pārvēršas straujās kalnu upēs un krāsainos ezeros, un viesmīlīgās klejotājciltis uz zirgiem. Pārgājieni Tjanšana kalnu grēdā, raftings un dzīvošana jurtās garantē unikālu un neaizmirstamu piedzīvojumu Vidusāzijas Šveicē. Pievienojam pāris dienas Kazahstānā ar lielā kanjona Charyn un ezeru trekingu aktīvā kompānijā un vasaras lielais piedzīvojums gatavs.

Maza grupa: 11 ceļotāji un grupas vadītājs
Dalības maksa: 945 EUR
Uzsvars būs uz pārgājieniem kalnos - dalībniekam jābūt spējīgam pieveikt līdz 25km dienā ar 13-18kg mugursomu un relatīvo kāpumu 1000-1500 metru. Divi 3dienu pārgājieni, kuriem pa vidu atpūta pie Isikul ezera. Nepieradinātas, bet pārbaudītas takas. Kalnu pārejas 3900 metru augstumā. Gatavojamies kalnu klimatam - pa dienu iesilst virs 30°C, bet naktīs kalnu bāzes nometnē var nokristies zem nulles.

Fotogalerijā: Mūsu pirmais brauciens uz Kirgizstānu 2014.gadā.
______________________________________________________________

PIEDZĪVOJUMA PROGRAMMA

1.diena, 9.jūlijs : RĪGA - ALMATI  Tiekamies Rīgas lidostā 21:20,

2.diena: ALMATI – ČARINA KANJONS - KOLSAI EZERS 
Charyn kanjons iesaukts par Vidusāzijas Grand Canyon, tas gan ne tuvu nav tik dziļš un liels kā Amerikas lielais brālis, bet 300 m dziļo Charyn kanjonu sauc par “ieleju ar pilīm”, jo laika gaitā vējš un lietus akmeņus ir pārvērtis formās kas atgādina pilis un torņus, apskatīsim iespaidīgāko kanjona daļu, ko sauc par piļu ieleju.

Pārbrauciens uz Kolsai ezeru. Nakts pie ezera teltīs.

3.diena: KOLSAI EZERS
Kolsai ezeru grupu, bieži sauktu par ziemeļu Tjan-Šana kalnu pērlēm, veido trīs ezeru kaskāde. Dosimies pārgājienā uz lielāko no ezeriem, kurš, tajā pat laikā, tiek uzskatīts arī par visskaistāko no grupas ezeriem.

Nakšņošim pie vēl vienas unikālas dabas parādības - nogrimušā meža. Kaindy ezers atrodas 2000 m vjl. un tā apmeklētājus pārsteidz ar sirreālo ainu, kas paverās uz ezeru un tā apkārtni.

4.diena: Dodamies uz KARAKOL, Kirgizstānā
No rīta baudām Kaindy ezera ainavas, pusdienlaikā šķērsosim Kazahstānas robežu un turpināsim ceļu uz Karakol pilsētu Kirgizstānā.

Nakts Jurtās. Karakol hosteļa pagalmā.

5.diena: KARAKOL IELEJAS NACIONĀLAIS PARKS

Gājiens uz Terskey Ala-Too kalnos paslēpto pērli - ezeru Ala-Kul (tulkojumā no kirgīzu valodas "Krāsainais ezers"). Nakšņošana teltīs pirms ezera aptuveni 2800 m vjl.

6.diena:  ALA-KUL EZERS UN SĒRA AVOTI

Gājiens uz Terskey Ala-Too kalnos paslēpto pērli - ezeru Ala-Kul (tulkojumā no kirgīzu valodas "Krāsainais ezers"). Tas atrodas 3532 m augstumā un stiepjas no austrumiem uz rietumiem 2,8 km garumā, tā platums ir 500 m, un dziļums 70 m. Mainoties apgaismojumam, ūdens var mainīt savu krāsu no smaragda zaļās, tirkīza zilas ar baltu mākoņu atspulgu, gaiši zaļas, tumši pelēkas, līdz pat nedaudz melnam tonim. Baudot elpu aizraujošu skatu uz Ala Kul ezeru pārvarēsim Ala Kol kalnu pāreju 3860 m augstumā. Pārejas otrā pusē mūs gaida stāva nogāze. Slidinoties pa irdeno akmeņu taku, nonāksim Keldike ielejā. Šķērsosim gleznaino ieleju ar apburošu ainavu, liellopu un aitu ganāmpulkiem. Ejot pa mežu, nonāksim Altyn Arashan ielejā, kas ir pazīstama ar saviem medicīniskā sēra avotiem. Baudīsim sēra vannas un atpūtināsim nogurušās kājas.

Nakšņošana teltīs Altyn Arashan ielejā pie karstajiem baseiniem.

7.diena:  ALTYN ARASHAN IELEJA - KARAKOL

Altyn Arashan ("Zelta Spa") ieleju no paralēlās Karakol ielejas austrumos atdala Aylanysh kalnu grēdas, kuru virsotnes ir augstākas par 4000 m. No visām Karakol tuvumā esošajām ielejām šī pat Kirgizstānas augstiem standartiem, ir ļoti skaista - savvaļas ziedi, saules apspīdētas pļavas un zaļas skujukoku nogāzes. Šodien ceļš ved lejup pa ieleju uz Teploklyuchenka ciemu. Transports uz Karakol.

Nakts Jurtās. Karakol hosteļa pagalmā.

8.diena: ISIKUL EZERS

Tālāk dosimies uz Isikula ezeru, kas atrodas 1608 m augstumā vjl. Tas ir desmitais lielākais ezers pasaulē, pēc tilpuma, un otrais lielākais sālsūdens ezers pasaulē aiz Kaspijas jūras. Lai gan to ieskauj sniegots virsotnes, tas nekad neaizsalst, tādēļ tā nosaukums Kirgīzu valodā nozīmē "karstais ezers". Atpūta pie ezera.

Nakts hostelī pie Isikula ezera. 

9.diena:  RAFTINGS KALNU UPĒ - BIŠKEKA

No rīta ar busiņu dodamies uz raftinga vietu “Chong-Kemin” upē, kas atrodas 125 km attālumā no Biškekas. Pēc raftinga iespaidu ķeršanas, dienas plānā ir Biškekas apmeklējums. Īsa ekskursija pa Kirgizstānas galvaspilsētu Biškeku, kuru padomju laikos, godinot pilsētas slavenāko iedzīvotāju - boļševiku revolucionāru un Sarkanās armijas komandieri Mihailu Frunzi, arī nosauca par Frunzi.

Nakšņošana Biškekā hostelī.

10.diena:  BIŠKEKA - “ALA ARCHA” NACIONĀLAIS PARKS

Brokastis pilsētā. Pēc brokastīm nacionālā parka “Ala Archa” apmeklējums. Tas izveidots 1976 , atrodas aptuveni 40 km uz dienvidiem no galvaspilsētas Biškekas Tian Shan kalnu grēdā un ietver gar Ala-Archa upi esošās ielejas un kalnus.

Pārgājiens sākas kalnu nometnē, 2200 m augstumā. Pa diezgan stāvu taku,  ceļš vijas caur skujukoku mežu un smaržīgām ziedošām pļavām. Pusdienu pauze pie Ak-Sai ūdenskrituma (2700 m). Dienas galamērķis - Razik nometne(3300 m).

Nakšņošana teltīs.

11.diena:  “ALA ARCHA” NACIONĀLAIS PARKS - BIŠKEKA

No rīta ceļš ved uz 2 km attālo “Ak Sai” ledāju, 500 m kāpiens ir diezgan stāvs un retinātais gaiss to arī bez smagajām somām padara grūtāku. Pēc fantastisko, sniegoto kalnu virsotņu ainavas baudīšanas dodamies lejā pa ieleju uz nacionālā parka izeju.

Naktī dodamies atpakaļ uz Almati.

12.diena, 20.jūlijs:   Atgriešanās

Ap 6AM ierodamies Almati lidostā
11:20 ielidojam Rīgas lidostā.


Tiešais lidojums no Rīgas uz Almati (Kazahstāna) 

   09.jūlijs: Rīga - Almati  23:20 - 07:35 (+1)
   20.jūlijs: Almati - Rīga  08:35 - 11:20  

BRAUCIENA DALĪBAS MAKSAS IEKĻAUJ:

·         aviobiļete Rīga-Almati-Rīga, 20kg bagāža

·         transporta pakalpojumi brauciena laikā;

·         ēdināšana pārgājienu laikā;

·         naktsmītnes (hosteļi paredzētajās dienās);

·         Ieejas maksas Nacionālajos parkos;

·         Raftings “Chong-Kemin” upē;

·         Brauciena sagatavošanu, koordinēšanu un vadīšanu.

Dalības maksa neiekļauj:

·        Ceļojuma apdrošināšana (obligāti nepieciešama)

·        Ēdināšana pilsētās (cenas patīkami pārsteigs)

·        Personīgie tēriņi


Avanss: 350 EUR
Saziņai: [email protected] vai spied Pieteikties un uzdod jautājumu.

Vīzas uz Kirgizstānu un Kazahstānu:
Latvijas pilsoņiem uzturoties Kirgizstānā līdz 60 dienām vīza nav nepieciešama. 
Latvijas pilsoņiem uzturoties Kazahstānā līdz 30 dienām vīza nav nepieciešama.
Bet uzturoties vairāk kā 5 dienas ir jāreģistrējas.  

Aptuvenais plāns uz kartes. Dienu kārtība un aktivitātes var mainīties atkarībā no apstākļiem
 
Twitter ieraksti Twitter ieraksti