Grupa pilna! Izvēlies kādu citu piedzīvojumu - adventurelab.lv sākumlapā.

Relatīvi grūti sasniedzamā valsts garantē unikālu un neaizmirstamu piedzīvojumu. Kirgizstānas ainava ir pārsteidzoši daudzveidīga - skuju koku ieskautas ielejas, sniegotas virsotnes, ledāji, kas pārvēršas straujās kalnu upēs un vizuļojošos ezeros. Dabas krāšņuma dēļ tiek saukta par Vidusāzijas Šveici, tomēr piedzīvojums Kirgizstānā ir īsts tīradnis un lieliska iespēja nedaudz izkāpt no komforta zonas apceļojot vēl tūristiem plaši neatklātās teritorijas. 

Datumi: 4.-16. jūlijs 2015 (12 dienas uz vietas)

Dalībniekam jābūt spējīgam:

Brauciena dalībniekam tas būs fizisks izaicinājums un ne katram ir pa spēkam.

Būs jānoiet līdz 25 kilometriem dienā.
Jānes soma kuras svars būs robežās starp 15 un 20 kilogramiem.
Būs jākāpj stāvās kalnu nogāzēs un jāpārvar kalnu pārejas, kuru augstums sasniedz 3900 metrus.
Un tas viss jādara mainīgos laikapstākļos, no +30 °C Biškekā un Chu upes ielejā līdz -5 °C naktī kalnos.

Plāns:

1.Diena. Ielidošana Biškekas lidostā “Manas”

Ielidošana Kirgizstānas galvaspilsētas lidostā “Manas”. Iekārtošanās hostelī un naksnīgās Biškekas apskate.

2.Diena. Nacionālais parks “Ala Archa”

Brokastis pilsētā. Pēc brokastīm nacionālā parka “Ala Archa” apmeklējums. Tas izveidots 1976 , atrodas aptuveni 40 km uz dienvidiem no galvaspilsētas Biškekas Tian Shan kalnu grēdā un ietver gar Ala-Archa upi esošās ielejas un kalnus.

Pa Ala Archa ieleju ceļš ved uz pamestu slēpošanas bāzi. Lai nokļūtu līdz galamērķim, ir vairākkārt jāšķerso upe (gadījumā, ja ūdens līmenis upē būs pārāk augsts, nāksies mainīt plānus). Nakšņošana teltīs kalnu ielejā.

3.Diena. “Ala Archa” nacionālā parka Ak-Sai ieleja

Pārgājiens sākas kalnu nometnē, 2200 m augstumā. Pa diezgan stāvu taku,  ceļš vijas caur skujukoku mežu un smaržīgām ziedošām pļavām. Pusdienu pauze pie Ak-Sai ūdenskrituma (2700 m). Dienas galamērķis - Razik nometne(3300 m). Vakariņas un nakšņošana teltīs.

4.Diena. Ak-Sai ledājs

No rīta ceļš ved uz 2 km attālo Ak Sai ledāju, 500 m kāpiens ir diezgan stāvs un retinātais gaiss to arī bez smagajām somām padara grūtāku. Pēc fantastisko, sniegoto kalnu virsotņu ainavas baudīšanas dodamies lejā pa ieleju uz ieeju parkā. Nakšņošana teltīs parka ielejā.

5.Diena. Raftings “Chu” upē

No rīta ar busiņu dodamies uz raftinga vietu “Chu” upē, kas atrodas 125 km attālumā no Biškekas. Pēc raftinga iespaidu ķeršanas, dodamies uz lielāko Yssyk-Kol apgabala pilsētu -  Karakol, kas tulkojumā nozīmē "melnā roka", padomju laikos tika dēvēta par Przhewalsk - slavenā krievu pētnieka Nikolaja Przhewalskiy vārdā, kurš daudzas no savām slavenākajām ekspedīcijām sācis tieši tur. Nakšņošana hosteļa pagalmā izvietotajās jurtās.

6.Diena. Karakol. Ezera Yssyk-Köl pludmale

Yssyk-Köl ir ezers Kirgizstānas austrumos. Tas ir desmitais lielākais ezers pasaulē, pēc tilpuma, un otrais lielākais sālsūdens ezers pasaulē aiz Kaspijas jūras. Lai gan to ieskauj sniegots virsotnes, tas nekad neaizsalst, tādēļ tā nosaukums Kirgīzu valodā nozīmē "karstais ezers". Šodien baudām ne tikai “karsto ezeru”, bet arī karsto sauli ezera pludmalē. Nakšņojam hosteļa pagalmā izvietotajās jurtās.

7.Diena. Teleti kalnu pāreja

Ceļamies agri no rīta, paēdam brokastis un braucam uz sarkanajām klintīm Jeti Ögüz. Pēc klinšu apskates dodamies garā un grūtā pārgājienā, šķērsojot Teleti kalnu pāreju 3759 m augstumā. Nakšņojam teltīs parka ielejā pie upes.

8.Diena. Ala-Kul ezers

Gājiens uz Terskey Ala-Too kalnos paslēpto pērli - ezeru Ala-Kul (tulkojumā no kirgīzu valodas "Krāsainais ezers"). Tas atrodas 3532 m augstumā un stiepjas no austrumiem uz rietumiem 2,8 km garumā, tā platums ir 500 m, un dziļums 70 m. Mainoties apgaismojumam, ūdens var mainīt savu krāsu no smaragda zaļās, tirkīza zilas ar baltu mākoņu atspulgu, gaiši zaļas, tumši pelēkas, līdz pat nedaudz melnam tonim. Nakšņošana Ala Kul ezera krastā.

9.Diena. Altyn Arashan ielejas karstie avoti

Šodien mēs pārvarēsim Ala Kol kalnu pāreju 3860 m augstumā. No kalnu pārejas baudīsim elpu aizraujošu skatu uz Ala Kul ezeru. Pārejas otrā pusē mūs gaida stāva nogāze. Slidinoties pa irdeno akmeņu taku, nonāksim Keldike ielejā. Šķērsosim gleznaino ieleju ar apburošu ainavu, liellopu un aitu ganāmpulkiem. Ejot pa mežu, nonāksim Altyn Arashan ielejā, kas ir pazīstama ar saviem medicīniskā sēra avotiem. Baudīsim sēra vannas un atpūtināsim nogurušās kājas. Nakšņošana pie karstajiem baseiniem.

10.Diena. Altyn Arashan ieleja

Altyn Arashan ("Zelta Spa") ieleju no paralēlās Karakol ielejas austrumos atdala Aylanysh kalnu grēdas, kuru virsotnes ir augstākas par 4000 m. No visām Karakol tuvumā esošajām ielejām šī pat Kirgizstānas augstiem standartiem, ir ļoti skaista - savvaļas ziedi, saules apspīdētas pļavas un zaļas skujukoku nogāzes. Šodien ceļš ved lejup pa ieleju uz Teploklyuchenka ciemu. Transports uz Karakol. Nakšņošana hosteļa pagalmā izvietotās jurtās   

11.Diena. Ceļš uz Biškeku

Atpakaļceļš uz Biškeku, pa ceļam kanjona “Pasaka” un torņa “Burana” apskate, pēcpusdienā apmešanās hostelī. Vakara pastaiga pa Biškeku. 

12.Diena. Lidojam mājās

Brokastis pilsētā. Pēc brokastīm transports uz lidostu.


Piedzīvojuma izmaksas: 349 EUR
Aviobiļete: 400-500 EUR

Brauciena dalības maksa iekļauj:
  1. Transports uz vietas,
  2. Ieejas maksas Nacionālajos parkos
  3. Nakšņošana
  4. Pārtika pārgājienu laikā
  5. Raftings Chu upē
  6. Brauciena sagatavošanu, koordinēšanu un vadīšanu
  Pastāv vairāki varianti kā nokļūt līdz Kirgiztānai, tādēļ cena var mainīties.
  Potenciālie varianti:
  1. Avio: Rīga-Maskava-Biškeka
  2. Prāmis + Avio: Rīga-Stokholma-Biškeka
  3. Vilciens + Avio: Rīga-Maskava-Biškeka (ar papildus dienu Maskavas apskatei, ja ir vēlme)

  Grupā no 8-15 dallībnieki un 1-2 grupas vadītāji.

  Uzzini vairāk un piesakies rakstot [email protected] vai uzzvani Gatim - 26308507

  Skan izaicinoši? Aicinu izlasīt aprakstu par izpētes ceļojumu 2014.gada vasarā - Ceļojuma stāsts - Kirgizstānas kalnu skaistums  AdventureLab Trekings Kirgizstānas kalnos - Ala Archa Nacionālajā parkā, 2014  AdventureLab Raftings Chu upē, Kirgizstānā 2014


   
  Twitter ieraksti Twitter ieraksti