Grupa pilna! Izvēlies kādu citu piedzīvojumu - adventurelab.lv sākumlapā.

Relatīvi grūti sasniedzamā valsts garantē unikālu un neaizmirstamu piedzīvojumu. Kirgizstānas ainava ir pārsteidzoši daudzveidīga - skuju koku ieskautas ielejas, sniegotas virsotnes, ledāji, kas pārvēršas straujās kalnu upēs un vizuļojošos ezeros. Dabas krāšņuma dēļ tiek saukta par Vidusāzijas Šveici, tomēr piedzīvojums Kirgizstānā ir īsts tīradnis un lieliska iespēja nedaudz izkāpt no komforta zonas apceļojot vēl tūristiem plaši neatklātās teritorijas. 

Datumi: 10. - 22. jūlijs 2016 (12 dienas uz vietas)

Dalībniekam jābūt spējīgam:

Brauciena dalībniekam tas būs fizisks izaicinājums un ne katram ir pa spēkam.

Būs jānoiet līdz 25 kilometriem dienā.
Jānes soma kuras svars būs robežās starp 15 un 20 kilogramiem.
Būs jākāpj stāvās kalnu nogāzēs un jāpārvar kalnu pārejas, kuru augstums sasniedz 3900 metrus.
Un tas viss jādara mainīgos laikapstākļos, no +30 °C pa dienu līdz -5 °C naktī kalnos.

Plāns:

1.Diena. RĪGA - ALMATI

Ap plkst. 9:30 pulcēšanās Rīgas lidostā. 11:35 lidojums Rīga – Kijeva. 19:15 lidojums Kijeva – Almati, nakts lidmašīnā.

2.Diena. ALMATI - LIELAIS ALMATI EZERS

Ierašanās Almati ap 04:00, vīzu pārbaude, transfērs uz hosteli. Dodamies dienas ekskursijā uz Lielo Almati ezeru, kas atrodas ainaviskā vietā 2510 m augstumā vjl. Nakts hostelī Almati.

3.Diena. ALMATI - ŠARINA KANJONS

No rīta brauksim uz Šarinas kanjonu iesaukts par Vidusāzijas Grand Canyon, tas gan ne tuvu nav tik dziļš un liels kā Amerikas lielais brālis, bet 300 m dziļais Charyn kanjons ir interesants ar savu sārto toni, kas īpaši spilgti atklājas saulrieta gaismā, un smilšakmens klinšu veidojumiem. Nakšņojam teltīs.

4.Diena. ŠARINA KANJONS - KARAKOL

No rīta pastaiga pa Šarinas kanjonu ko sauc par “ieleju ar pilīm”, jo laika gaitā vējš un lietus akmeņus ir pārvērtis formās kas atgādina pilis un torņus, apskatīsim iespaidīgāko kanjona daļu, ko sauc par piļu ieleju. Pēcpusdienā pārbrauciens uz Karakol pilsētu Kirgizstānā. Nakts Karakol hosteļa pagalmā izvietotās jurtās.

5.Diena. KARAKOL IELEJAS NACIONĀLAIS PARKS

Gājiens uz Terskey Ala-Too kalnos paslēpto pērli - ezeru Ala-Kul (tulkojumā no kirgīzu valodas "Krāsainais ezers"). Tas atrodas 3532 m augstumā un stiepjas no austrumiem uz rietumiem 2,8 km garumā, tā platums ir 500 m, un dziļums 70 m. Nakšņošana teltīs.

6.Diena. ALA-KUL EZERS UN SĒRA AVOTI

Turpinam gājienu uz Ala-Kul ezeru. Mainoties apgaismojumam, ūdens var mainīt savu krāsu no smaragda zaļās, tirkīza zilas ar baltu mākoņu atspulgu, gaiši zaļas, tumši pelēkas, līdz pat nedaudz melnam tonim. Baudot elpu aizraujošu skatu uz Ala Kul ezeru pārvarēsim Ala Kol kalnu pāreju 3860 m augstumā. Pārejas otrā pusē mūs gaida stāva nogāze. Slidinoties pa irdeno akmeņu taku, nonāksim Keldike ielejā. Šķērsosim gleznaino ieleju ar apburošu ainavu, liellopu un aitu ganāmpulkiem. Ejot pa mežu, nonāksim Altyn Arashan ielejā, kas ir pazīstama ar saviem medicīniskā sēra avotiem. Baudīsim sēra vannas un atpūtināsim nogurušās kājas. Nakšņošana Altyn Arashan ielejā pie karstajiem baseiniem.

7.Diena. ALTYN ARASHAN IELEJA - KARAKOL

Altyn Arashan ("Zelta Spa") ieleju no paralēlās Karakol ielejas austrumos atdala Aylanysh kalnu grēdas, kuru virsotnes ir augstākas par 4000 m. No visām Karakol tuvumā esošajām ielejām šī pat Kirgizstānas augstiem standartiem, ir ļoti skaista - savvaļas ziedi, saules apspīdētas pļavas un zaļas skujukoku nogāzes. Šodien ceļš ved lejup pa ieleju uz Teploklyuchenka ciemu. Transports uz Karakol. Nakšņošana Karakol hosteļa pagalmā izvietotās jurtās

8.Diena. KARAKOL DZĪVNIEKU TIRGUS - ISIKUL EZERS

Svētdienas dzīvnieku tirgus līdz ar rīta gaismu.

Tālāk dosimies uz Isikula ezeru, kas atrodas 1608 m augstumā vjl. Tas ir desmitais lielākais ezers pasaulē, pēc tilpuma, un otrais lielākais sālsūdens ezers pasaulē aiz Kaspijas jūras. Lai gan to ieskauj sniegots virsotnes, tas nekad neaizsalst, tādēļ tā nosaukums Kirgīzu valodā nozīmē "karstais ezers". Atpūta pie ezera. Nakts hostelī pie Isikula ezera.

9.Diena. RAFTINGS KALNU UPĒ - BIŠKEKA

No rīta ar busiņu dodamies uz raftinga vietu “Chong-Kemin” upē, kas atrodas 125 km attālumā no Biškekas. Pēc raftinga iespaidu ķeršanas, dienas plānā ir Biškekas apmeklējums. Īsa ekskursija pa Kirgizstānas galvaspilsētu Biškeku, kuru padomju laikos, godinot pilsētas slavenāko iedzīvotāju - boļševiku revolucionāru un Sarkanās armijas komandieri Mihailu Frunzi, arī nosauca par Frunzi. Nakšņošana Biškekā hostelī.

10.Diena. BIŠKEKA - “ALA ARCHA” NACIONĀLAIS PARKS

Brokastis pilsētā. Pēc brokastīm nacionālā parka “Ala Archa” apmeklējums. Tas izveidots 1976 , atrodas aptuveni 40 km uz dienvidiem no galvaspilsētas Biškekas Tian Shan kalnu grēdā un ietver gar Ala-Archa upi esošās ielejas un kalnus.

Pārgājiens sākas kalnu nometnē, 2200 m augstumā. Pa diezgan stāvu taku,  ceļš vijas caur skujukoku mežu un smaržīgām ziedošām pļavām. Pusdienu pauze pie Ak-Sai ūdenskrituma (2700 m). Dienas galamērķis - Razik nometne(3300 m). Nakšņošana teltīs.

11.Diena. “ALA ARCHA” NACIONĀLAIS PARKS - BIŠKEKA

No rīta ceļš ved uz 2 km attālo “Ak Sai” ledāju, 500 m kāpiens ir diezgan stāvs un retinātais gaiss to arī bez smagajām somām padara grūtāku. Pēc fantastisko, sniegoto kalnu virsotņu ainavas baudīšanas dodamies lejā pa ieleju uz nacionālā parka izeju. Nakšņošana Biškekā hostelī.

12.Diena.  BIŠKEKA - ALMATI

No rīta Oš tirgus apmeklējums. Pusdienlaikā pārbrauciens uz Alamti. Nakts hostelī Almati.

13.Diena. ALMATI - RĪGA

Agri no rīta transfērs uz lidostu, 05:00 lidojums Almati – Kijeva, vēlāk 14:45 lidojums Kijeva – Rīga, ierašanās Rīgā ap plkst. 16:20


BRAUCIENA DALĪBAS MAKSA IEKĻAUJ:

  • transporta pakalpojumi brauciena laikā;

  • naktsmītnes;

  • Ieejas maksas Nacionālajos parkos;

  • Raftings “Chong-Kemin” upē;

  • Kazahstānas vīzas izmaksas;

  • Brauciena sagatavošanu, koordinēšanu un vadīšanu.

BRAUCIENA DALĪBAS MAKSĀ NAV IEKĻAUTS:
  • aviobiļetes aptuvenā cena (250 - 300 EUR);

  • veselības apdrošināšana.


Uzzini vairāk un piesakies rakstot [email protected] vai uzzvani Gatim - 26308507

Skan izaicinoši? Aicinu izlasīt aprakstu par izpētes ceļojumu 2014.gada vasarā - Ceļojuma stāsts - Kirgizstānas kalnu skaistums

AdventureLab Trekings Kirgizstānas kalnos - Ala Archa Nacionālajā parkā, 2014

Trekking in Ala Archa National Park

AdventureLab 2015.gada jūlija sākumā dosies piedzīvojumā uz nepieradināto Kirgizstānu. Kalni, ledāji un ielejas ar straujām upēm - Kirgizstāna ir īsts tīrradnis un lieliska iespēja nedaudz izkāpt no komforta zonas. http://adventurelab.lv/aktivitates/kirgizstana-kalni-piedzivojuma-celojums-pargajieni

Posted by Adventure Lab on Thursday, February 19, 2015


AdventureLab Raftings Chu upē, Kirgizstānā 2014


 
Twitter ieraksti Twitter ieraksti