Ja Latvijā marta sākumā  ziema jau atvadās, tad Lapzemē tas ir īstais laiks slēpošanai un aktivitātēm svaigā gaisā - garā diena, spožā saule, ideāla slīdamība un pasakainā daba visapkārt rada tik lielu magnētisko pievilkšanas spēku, ka mēs jau kuro gadu nevaram tam pretoties.

Šajā pavasarī plānojam braukt uz Ruka slēpošanas kūrortu, kas šogad ir atzīts kā labākais slēpošanas kūrorts Somijā. Ruka ciemats piedāvā lieliskas iespējas gan distanču slēpotājiem, gan arī kalnu mīļiem. Šeit notiek pasaules kauss distanču slēpošanā un Ziemeļu divcīņā, kas apvieno trampalīnu lēkšanu ar klasisko slēpošanu. 


Arī kalns šeit ir pasaules klases, ko apliecina FIS pasaules kausa rīkošana gan slalomā, gan arī snowboard. 
Un esam tikuši galā arī ar datumiem un tā būs marta pirmā nedēļa no 1.-8.martam, kad strādās visas trases un saulīte un zilās debesis padarīs šo braucienu neaizmirstamu.

Plāns:
CEĻŠ: Braucam ar busiņu, 9 cilvēki. Izbraucam piektdienas naktī un jau sestdien pirms pusnakts sasniegsim mūsu mājiņu, kur ērti iekārtosimies, lai jau svētdienā varam sākt baudīt visus priekus.

AKTIVITĀTES: Distanču slēpošanas trases 230 km garumā, no kurām 28 km ir izgaismotas naktīs. Viens no lielākajiem slēpošanas kalniem Somijā ar 26 pacēlējiem, tai skaitā gondola, un 43 dažādu līmeņu trasēm. Neaizmirstama daba un citas izklaides.

DZĪVOŠANA: Kā parasti dzīvosim koka guļbūves mājiņā ar virtuvi, saunu un citām ekstrām netālu no slēpošanas trasēm.

Brauciena izmaksas ir 345 EUR jeb 245 Ls (iekļauts ceļš un dzīvošana).


Šo braucienu plānojam uz Levi, bet iespējams, ka tas varētu būt arī kāds no citiem lielajiem Somijas Lapzemes kūrortiem. Mūs kā allaž mūs sagaidīs piesniguši meži un kalni ar pasakainām ainavām, izcili sagatavotas distanču slēpošanas trases 230 km garumā, no kurām 28km ir izgausmoti. Ļoti labs slēpošanas/snovošanas kalns ar 43 dažādiem nobraucieniem, no kuriem 17 ir izgaismoti un kuru garums var sasniegt pat 2.5 km un daudzas citas atpūtas iespējas.Dzīvosim guļbūves mājiņā ar saunu, virtuvi un citām ērtībām. Pārtiku un citas sadzīviskās lietas ņemam līdzi no Latvijas.Ko tur gari stāstīt, labāk parādīt video gan no Distanču slēpošanas trasēm, gan arī nobraucieniem no kalna:


Distanču slēpošana Yllas apkaimē, Marts 2013 Video no lielā Yllas kalna, Lapzeme, Somija, Marts 2013
 
Twitter ieraksti Twitter ieraksti