Ziemeļu piedzīvojums - MTB | haikings | kajakings

Šajā vasarā atkārtosim lielisko piedzīvojumu Eiropas pašos ziemeļos. Somijas Lapzemes kalni un meži vasarā un Norvēģijas Lyngen Alps, kur iespējams augstāk pakāpties. Līdz ņemsim savu foršāko MTB un pārgājiena zābakus. Uz vietas dabūsim arī jūras kajakus. 

Lapzeme ir mūsu iecienītākais galamērķis katru Ziemu, kur mēs ķeram kaifu perfektās distanču slēpošanas trasēs un izbaudam snowošanas un slēpošanas priekus kalnos, kas piedāvā elegantas un interesantas trases pat salīdzinot ar Eiropas lielajiem kalniem. Bet katru reizi tūrisma inforācijas ofisos ir arī žurnāli ar piedāvājumiem atgriezties Lapzemes kalnos arī vasarā, kur distanču slēpošanas takas kļūst par perfektām velo takām ar neaprakstāmies skatiem uz Somijas kalniem un ezeriem, un perfektu infrastruktūru, ko būtu grēks neizbaudīt. 

Šajā vasarā atkārosim šo piedzīvojumu ceļojumu uz Somijas ziemeļiem. Un ja jau esam tik tālu aizbraukuši (~1000km no Helsinkiem), tad līdz Eiropas pašiem ziemeļiem un Norvēģijas izcilajiem fjordiem atlikusi tikai tāda astīte (~400km), līdz ar to nolēmām velo piedzīvojumus papildināt arī ar jūras kajakiem un pārgājienu tūrēm gar fjordiem.

Datumi: jūlijs-augusts (10 dienas)

Ja interesē, spied pieteikties un dosim ziņu, kad plāni būs gatavi!Vairāk infor par braucienu:

CEĻŠ: braucam ar ērtu 9 vietīgu busiņu, līdz piekabe ar velo un visām nepieciešamajām mantām. Izbraucam naktī, lai jau agrā rītā būtu uz prāmja Tallinā un mērotu ceļu uz Helsinkiem. Priekšā nepilni 1000km pa Somijas lielceļiem un plānotais iebraukšanas laiks Yllas ir pirms pusnakts. 

AKTIVITĀTES: Pirmajās dienās vairāk brauksim ar  velo pa Somijas mežu takām, kas vijas gan kalnos, gan lejās, gan arī uzbrauksim lielajā Yllas kalnā, kur vasarā pieejama arī skaista MTB downhila trasīte, ko lēnā garā izbaudīsim arī ar parastajiem kalniniekiem. Gar ezeriem un upēm, lai pilnībā varētu izbaudīt Lapzemes dabas skaistumu un fiziski izkustēties. Papildus būs iespējams iemainīt kādu no velodienām uz pārgājieniem ar kājām. Somijā pavadīsim 4 pilnas dienas.

Otrajā daļā dodamies uz Norvēģijas ziemeļu pilsētu Tromso pusi. Pēc 5h esam jau klāt un iekārtojamies mūsu apartamentos Lyngen Alps kalnu ielejā un esam gatavi vakara hiking kāju izlocīšanai ar skaistu pārgājienu uz zilajiem kalnu ezeriem. Nākamo dienu pavadam uz velo un iepazīstam Norvēģijas fjordu pilsētiņas viesmīlību. Visu trešo dienu veltam fjordu apskatei no apakšas un laivošanai (kayaking) Norvēģu jūras fjrodos. Pēdējā dienā turpināsim hiking vai MTB pa Norvēģijas nacionālajiem parkiem atkarībā no grupas noskaņojuma un vēlmēm. Norvēģijā kopā pavadīsim 4 pilnas dienas. 

IEMAŅAS: Nav jābūt ūber piedzīvojumu sportistam, bet būtu jābūt gatavam dienā nostaigāt 10-15 km  vai nobraukt 40-60km pa mežu.

ĒŠANA: Lielākoties ņemam līdz no Latvijas un ir iekļauta brauciena izmaksās. Bet ir jābūt vēlmei kopīgai gatavošanai.

 Brauciena dalības maksa iekļauj:

  1. Transporta izmaksas ieskaitot velo transportu 
  2. Prāmja biļetes (Tallina - Helsinki - Tallina)
  3. Dzīvošanu omulīgos apartamentos Somijas Lapzemē un Norvēģijas fjordu tuvumā
  4. Pārtikas izmaksas visam ceļojuma laikam
  5. Kajaku īre Norvēģijas fjordos
  6. Maksas ceļi un Norvēģijas prāmi
  7. Brauciena sagatavošanu, koordinēšanu un vadīšanu

Piesakies zvanot vai rakstot Andim – 29727745, [email protected]

Vai nospiežot Pieteikties!

 
Twitter ieraksti Twitter ieraksti