Fēru salas Maija brīvdienās 2022

Šī vasara jau sāk rādīties pozitīvākā gaismā un pirmais AdventureLab brauciens pēc ilgākas pauzes būs uz Fēru salām.

Datumi: 28.APR - 2.MAI 2022 

Brauciena izmaksas: 925 EUR 


Tevi varētu interesēt šāds piedzīvojums? Spied pieteikties

Piedzīvojumi Fēru salās mums ir īpaši mīļi, un ir neviltots prieks tur atgriezties. Skati, staigājot pa šo noslēpumiano un neticamo Dievu salu, rada maģiskas sajūtas, ko nav iespējams aprakstīt. Salas burvība ir jāizbauda katram pašam, tāpēc nākamajā pavasarī atgriezīsimies Fēru salās, lai noķertu to maģisko kaifu.

Kas jāzin dodoties uz Fēru salām ar AdventureLab?

Tēriņi uz vietas

Papildus izdevumi Fēru salās noteikti nebūs lieli; tik vien kā kāds suvenīrs vai auksts aliņš pēc kārtīga pārgājiena. Brokastis un vakariņas gatavosim kopā, kas ir jau iekļauts brauciena izmaksās. Pusdienām no mājām iesakam maizītes vai našķus. Ūdens Fēru salās ir viens no garšīgākajiem kādu esam dzēruši, tāpēc arī tēja termosā garšos īpaši izcili.

Veikalos pieņem arī kartes, līdz ar to dāņu kronas nebūs nepieciešamas.


Transports

Mūsu rīcībā būs 2 ērti busiņi (katrā 9 vietas), ar kuriem nokļūsim trekinga takās. Fēru salu ceļi ir vieni no skaistākajiem pasaulē, tāpēc nokļūšana līdz pārgājienu sākumpunktam vien jau bus apbrīnu vērta. Busiņi būs mūsu rīcībā visu laiku. Tajos varēs atstāt mantas un pusdienas, kā arī izmantot spontāniem nakts pārgājieniem vai nokļūšanai vakariņās galvaspilsētā, lai izbaudītu kādu izsmalcinātu ēdienu.


Dzīvošana

Dzīvosim vienā no feinajiem mini ciematiņiem pie paša okeāna. Mājiņai ir 2 guļamistabas un liels otrais stāvs mūsu grupai, kur pažobelēs iekārtotas mini kabīnītes gulēšanai. Pēc pārgājieniem būs pieejama silta burbuļvanna ar fantastisku skatu uz kalniem. Pievienojam peldi aukstā okeānā un Fēru salu aliņu un brīvdienas izdevušās. Fēru salās brīnumainākās emocijas sniedz daba, tāpēc lielu uzsvaru liksim uz tās baudīšanas un mājiņu izmantosim kā bāzi, no kuras iepazīt šīs neaizmirstamās Ziemeļu salas.

Kopīgas brokastis un vakariņas ir iekļautas brauciena izmaksās, taču visiem būs jāiesaistās to gatavošanā, kā arī trauku mazgāšanā. 

Līdzi jāņem guļammaiss. 

Ēšana

Brokastis un vakariņas ir iekļautas brauciena izmaksās. Kopā gatavosim, klāsim galdu un pēc tam arī mazgāsim traukus. Nereti procesā uzsāktās sarunas turpinās pie alus, vīna vai balzāma.

Pašiem būtu jāparūpējās par pusdienām, ko visērtāk paņemt no mājām (5 ēdienreizēm) - maizītes, snaki, rieksti, rozīnes. Uz vietas veikali pieejami. 

Laika apstākļi

Fēru salās laikapstākļi ir vēl mainīgāki nekā kalnos. Nereti kombinācija saule-lietus-saule-mākoņi-saule atkārtojas vairākas reizes dienā, tāpēc jābūt gataviem dažādiem laika apstākļiem. Prognozēm tik tālu ticēt īsti nevar, bet sola ap 10-15°C un mainīgo Fēru salu sauli. Laika prognoze Fēru salās.  Laikapstāķļi var būt atšķirīgi arī katrā kalnā vai ielejā.

Apģērbs
Kā jau zināms, nav nepiemērotu laikapstākļu, ir tikai nepiemērots apģērbs. Šajā piedzīvojumā apģērbs ir īpaši svarīgs, lai varētu pilnvērtīgi izbaudīt šo salu burvību. Laiks Fēru salās ir ļoti mainīgs, un jābūt gataviem pat kādu dienu arī izmirkt. Ieteicams parūpēties par:
  • Ūdens necaurlaidīgiem apaviem;
  • Vēja un lietus necaurlaidīgu jaku;
  • Silto apakšveļu un vairāku slāņu apģērbu, lai var pielāgoties laikapstākļiem;
  • Mazo mugursomu īsajiem pārgājieniem.
Detalizētāku informāciju nosūtīsim pēc pieteikšanās.

Brauciena dalības maksā iekļauts:

  Lidojums no Rīgas un atpakaļ, nododamā bagāža
  Dzīvošana mājiņā starp kalniem un pie ezera
  Brokastis un vakariņas (kopā gatavosim)
  Komfortabls busiņš, pārvietošanās Fēru salās
  Piedzīvojumu un pārgājienu programma
  Brauciena sagatavošana un vadīšana

Papildus izdevumi:

  Ceļojumu apdrošināšana, ieskaitot Covid-19 riskus
  
Pusdienas/Uzkodas mugursomā

 *Šobrīd esošie noteikumi (spēkā no 17.05.2021. līdz 30.jūnijam vai turpmākajām izmaiņām).

  Negatīvs Covid-19 tests vismaz 3 dienas pirms ielidošanas
  Covid-19 tests Fēru salu lidostā 
  Covid-19 fee 312 DKK 
(links)
  Covid-19 tests 4 dienā Fēru salās, bez maksas piesakoties online
   

Ko mēs darīsim Fēru salās?
(var mainīties atkarībā no laika un citiem apstākļiem)
Grupas vadītājs: Andis Zeidmanis
Vairāk info: andis@adventurelab.lv

Instagram

Facebook

Kontakti

Uzdot jautājumu info@adventurelab.lv +371 29727745 adventurelab.lv